Zberové stroje pre sady a vinohrady

Zberové stroje pre vinohrady

Ťahané kombajny

Ťahané stroje za traktor, väčšinou s pomocnými hydromotory v kolesách pre lepšiu trakciu. Kombajny vyosené, takže traktor jede v riadku a zberové je vedený riadkom vinohradu, kde pomocou striasacích tyčí cielenými údermi do drôtenky dochádza k opadu hrozna na podávacie pásy a tými hrozno vedené cez čístiace zariadenia / ventilátory / do zásobníkov o rôznom objeme / väčšinou 1000 - 1500 l /. Zásobníky sú uložené po stranách zberače a po naplnení vyklopené do pripravených vlekov a odvezené na ďalšie spracovanie.

Samochodné kombajny ERO

Jednoúčelové výkonné stroje pracujú na rovnakom princípe ako stroje ťahané. Líšia sa len kvalitatívne. Výkonný motor, superpohodlná luxusná kabína pre obsluhu, elektronické riadenie jednotlivých funkcií počítečom, kamery, systém automatického mazania stroja a podobné vymoženosti radí tento stroj na samý vrchol techniky, ktorá je vo vinohradoch používaná.


Samohybné zberové ovocie Frumaco

Typ Tecno S - samochodné stroje, vybavené vlastnými dieselovými motormi, slúži ako významní pomocníci pri zbere jadrového ovocia. Šetrné ukladanie plodov do veľkoobjemových debien / Big Boxov / zaisťujú pogumované pásy, ktoré zabraňujú pohybu odtrhnutého ovocia po uložení na pás. Podľa veľkosti sú v ponuke dva typy strojov. Typ Tecno S je menšie stroj vhodný pre menších sadárov, pre medziradie do 3,5 m. Nie je dodávaný automaticky s prívesným vozíkom na palety, ale vozík sa dá dokúpiť ako príslušenstvo. Samotný stroj umožňuje plnenie paliet a ich vypúšťanie po naplnení priamo na zem.

Typ Tecno L vrátane prívesného vozíka na palety - Väčší stroj typ Tecno L  je vhodný pre medziradie nad 3,5 m a je dodávaný iba vrátane prívesného vozíka na palety. Na vozík je možné umiestniť až 12 paliet Prázdne palety sú z vozíka jednoduchým spôsobom automaticky umiestňované na otočnej plniaci miesto na stroji a po naplnení je paleta opäť automaticky presunutá do spodnej časti prívesného vozíka. Podľa potreby sú naplnené palety vypúšťané na zem po jednej alebo až štyri palety naraz - napríklad na pokrytie konci riadku.

Oba stroje umožňujú maximálne využitie ľudskej práce v kombinácii s vysokou kvalitou zberu prevažne pri zbere jabĺk a hrušiek.


Viacúčelové samohybné plošiny typ N - Blos

Viacúčelové samohybné plošiny sú stroje, ktoré sú vhodné ku zbere ovocia, rezu stromov a pri práci s protikroupovými systémami.
 
Výhody proti zberačom ovocia:
Umožňujú vyššiu zdvih, sú ľahšie a obratnejšie. Výhodnejšie je aj obstarávacia cena. Majú nižšie prevádzkové náklady a ľahšiu údržbu. Využitie plošín je možné na všetky druhy ovocia, kedy plošinu nie je potreba demontovať. Sú vhodné pre všetky typy výsadieb

Rôzne prevedenia strojov možno prispôsobiť požiadavkám, prianiam a potrebám zákazníkov. Jednotlivé typy plošín umožňujú využitie pre všetky typy výsadieb a prevedení, všetky druhy pôd, umožňujú práce po celý rok a to aj v sťažených podmienkach, Celoročným využitím stroja sa samozrejme výrazne znižujú náklady na prevádzku.

Tlačiť