Vyväzovacie kliešte Beli

Prednosti, ktoré presvedčí aj vás...

Úspora času vďaka rýchlemu viazaniu

Potrebná pracovná doba pri viazaní pribl. 14 16 hodín na 1 ha. 1 ha s 4500 sponami, na sponu 2 viniče, vychádza 9000 viazania. Pri reze viniča je možné úväzky z minulého roka bez použitia väčšej sily vytiahnuť so starým drevom - nie je nutné rozrezávanie


Výhodný viazací materiál

Pracuje s cievkami, na ktorých je strojne vo vrstvách navinutý špeciálny drôt. Jedna cievka obsahuje pribl. 80 metrov špeciálneho drôtu, ktorý vystačí približne na 800 tisíc úväzkov. Pre viazanie 1 ha viniča sa potrebuje pribl. 9 cievok drôtu. Pri jednom úväzku na sponu je spotreba len pribl. 4,5 cievky drôtu na ha.

                                         

Viazací drôtik 0,40mm                           Ekologický viazací materiál(oceľ)    

                             

Cievka normal 0,40mm - 3,3 kg              Cievka normal 0,45mm - 3,3


Úspory nákladov

Po vinárskych školách sa v jednoročných dvojročných intervaloch vykonávať technologické pokusy s rôznymi zariadeniami a materiály pre viazanie viniča, zamerané na potrebný pracovný čas a nutné náklady na viazací materiál.
Pri týchto testoch je naše zariadenie v oblasti mzdových nákladov na viazací materiál hodnotené ako ekonomicky najvýhodnejšia.
Naše zariadenie na viazanie viniča Bell sa v krátkom čase oplatí úsporou mzdových nákladov a nákladov na viazací materiál.


Práca takmer bez vzniku únavy vďaka uvoľnenému držanie tela

Zariadenie je možné ľahko ovládať bez vynaloženia veľkej sily, pri hmotnosti zariadení s cievkou pribl. 460 gramov. Po vykonaní 800 1000 úväzkov jednoduchá a rýchla výmena cievky. Zariadenie je možné používať nezávisle od počasia.


Zariadenie má dlhú životnosť a ľahko sa opravuje

Nosné časti sú vyrobené z neoxidujícího duralu. Časti podliehajúce opotrebovaniu z vysoko hodnotnej, zušľachtené a tvrdenej ocele. Všetky časti možno lacno vymeniť alebo nahradiť.


Ekologický viazací materiál

Pretože viazací materiál je z ocele, je tiež neškodný voči životnému prostrediu. Oceľ pochádza z prírody a v prírode sa po krátkej dobe opäť bez zvyšku rozkladá.

    

Tlačiť